RKS Błyskawica Rozbórz 5:0 LKS Gorliczanka Gorliczyna

Sebastian Lis 63'

Fabian Drzystek 70'

Mateusz Chmielowski 83'

więcej w rozwinięciu...

W pierwszym swoim meczu Błyskawica pokonuje Gorliczankę 5:0. Już w 2 minucie wynik spotkania mógł otworzyć Mateusz Dec gdzie po rzucie wolnym Sebastian Lis dośrodkowuje piłkę a Mateusz uderza głową tuż obok słupka. Pierwszą bramkę dla Błyskawicy w tym sezonie strzelił w 21 minucie Jakub Jurkiewicz dobijając strzał Sławomira Stęchłego. Mecz był prowadzony w środku pola lecz kiedy Gorliczyna chciała zagrozić naszej bramce to dobrze zachowywała się obrona a kiedy trzeba było nasz bramkarz Dawid Krupa interweniował bardzo pewnie. Swoją szansę zmarnował Sebastian Lis uderzając piłkę zza pola karnego w słupek, sytuacji sam na sam nie wykorzystał Sławomir Stęchły oraz kilka dobry okazji zmarnował Jakub Jurkiewicz. Lecz jak wszyscy wiemy Sławek jest znany z waleczności i w 39 minucie zdobywa bramkę wykorzystując podanie od Sebastiana Lisa i mijając przy tym jednego z zawodników przyjezdnych pokonuje bramkarza a tym samym podwyższa wynik na 2:0. Po zmianie stron na boisko wszedł Fabian Drzystek zmieniając zmęczonego Sławomira Stęchłego. Kibice by zobaczyć kolejne bramki musieli się uzbroić w cierpliwość gdyż dopiero w 63 minucie dobre podanie od Mateusza Deca wykorzystuje Sebastian Lis strzałem na ''raty'' uderzając najpierw w bramkarza i po dobitce strzelając bramkę. W 70 minucie zmęczenie Gorliczanki wykorzystuję Fabian Drzystek, mijając trzech zawodników i nie dając szans bramkarzowi podwyższa wynik na 4:0 choć wcześniej także strzelił bramkę lecz sędzia uznał że znajdował się na pozycji spalonej. W końcu nadeszła chwila debiutów,kiedy to w 75 minucie na boisko pojawia się za bardzo dobrze spisującego się jak dotąd Kacpra Ziarę - Maciek Maciołek. Długo nie trzeba było czekać by Maciek pokazał co potrafi najpierw z trudnej pozycji oddaje strzał w prost w bramkarza a później chciał zakończyć akcje efektownym szczupakiem lecz miną się z piłką o milimetry. No i w końcu ten który najbardziej zasłużył na brawa Mateusz Chmielowski zdobywa bramkę mocnym strzałem w długi róg (bramka meczu) a podanie otrzymał co ciekawe od naszego bramkarza Dawida Krupy który już przez 180 minut nie puścił żadnej bramki. Po tej bramce wszyscy czekali aż sędzia zakończy mecz. Cała drużyna zasługuje na słowa uznania za walkę i serce które włożyli w tym meczu.
ZAWODNIK MECZU: MATEUSZ CHMIELOWSKI
Już za tydzień gramy mecz z beniaminkiem ligi MKS Orzeł Przeworsk na własnym stadionie !!!